Έντονη αντίδραση ενάντια στους συμπαίκτες του και τον Gattuso στον τελικό Sassuolo-Napoli

στην φωτογραφία: Ο θυμός του Lorenzo Insigne: Έφυγε από το γήπεδο καταρατώντας τους συμπαίκτες του και τον προπονητή

Ξεκινήστε τις πινακίδες. Διαμάχη με τον τεχνικό, ΓκάτουσοΠοιος ρίχνει το σακάκι του στο έδαφος στο τέλος του αγώνα. Φωνίστε κάτι στους συμπαίκτες σας λόγω της απίστευτης αφέλειας που διαπράχθηκε με την ευκαιρία του πέναλτι που έδωσε στον Σασουόλο ισοπαλία. Lorenzo Insigne Αφήνει ένα χωράφι Στάδιο Mapei Θυμωμένος. Πετάει το μπουκάλι με μια χειρονομία ενόχλησης. τι λέει? Το χείλος δεν είναι εύκολο να εξηγηθεί. Σύμφωνα με ορισμένους οπαδούς, φαίνεται να έχει αφήσει: “Ομάδα μ …”Άλλοι, ακόμα “Σκουπίστε την μπάλα από μ …”Ίσως αναφερόμενος στον Μπακαγιάκο, ο οποίος το ανατίναξε παρά το ότι ήταν στα πόδια του. Ο καπετάνιος μουρμούρισε κάτι, ορκίστηκε. Η ψυχή του είναι καταραμένη. Παραμένω στην ομάδα. Τώρα δυσκολεύεται να παραμείνει ήρεμος. Η θυμωμένη αντίδραση δεν ξεφεύγει από τις κάμερες: η φωτογραφία του εξηγεί την απογοήτευση των Ναπολιτάνων με το αποτέλεσμα (3-3) και η νίκη εξασθενεί λόγω του λάθους της μάρκας. Αυτά τα τρία σημεία χρησίμευαν ως ψωμί για να διατηρήσουν τη δυνατότητα προσέγγισης στην περιοχή των Ηρώων. Και το Blue 24 το πίστευε. Μια άλλη χαμένη ευκαιρία.

στην φωτογραφία: Η θυμωμένη χειρονομία του Gattuso στο τέλος του αγώνα μετά την ισοπαλία του Emilien

Ο καπετάνιος χτυπά όλη την πικρία του για την προσβολή που υπέστη το 94. Η Νάπολι κατάφερε να διορθώσει και να κυλήσει σε έναν αγώνα που φαινόταν χαμένος χάρη στις ιδέες του 24 Azzurri. Ο στόχος του ακυρώθηκε από το στιγμιαίο πλεονέκτημα λόγω οφσάιντ στο πρώτο ημίχρονο. Και φάνηκε ότι στο δεύτερο ημίχρονο περνάει για το Azzurri και μετατράπηκε σε κρύο πέναλτι. Και έμοιαζε να ήταν, με το σκορ 2-3, νίκη στο χέρι αφού διακινδύνευε μια μεγάλη ήττα στο δάσος που η Emilions είχε τότε νικήσει 2-1.

READ  "Ο Raphael Nadal δείχνει ότι αισθάνεται ότι ταυτίζεται και ...", λέει ο Feliciano Lopez.
a
στην φωτογραφία: Η επινοητικότητα του Μανώλα, που έδωσε στον Σασουόλο την αποφασιστική ποινή στο 94ο λεπτό

Τα τελευταία πέντε λεπτά ενός παιχνιδιού χωρίς λιποθυμία, όλα συμβαίνουν. Ο Haraslin είναι ένα cross pass και χαρούμενος για τον Sassuolo: πρώτος κάνει φάουλ στον Di Lorenzo (ο Insigne γυρίζει το πέναλτι) και έπειτα είναι καλός στο να πείσει τον Manolas να κάνει φάουλ που ένας παίκτης από την εμπειρία του δύσκολα θα δεχτεί. Ο πρώην μέσος Ρομά αντικατέστησε τον Μάξιμοβιτς στο 41ο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου και επέστρεψε από τον τραυματισμό και μετέτρεψε αυτή τη μικρή εμφάνιση σε εφιάλτη. Είναι ευθύνη του για την πράξη που οδηγεί στην ποινή. Ο Έλληνας εκπλήσσεται από τον αντίπαλο που πηδάει κοντά στη γραμμή τερματισμού αλλά ωθείται και κατεβαίνει στην περιοχή. Δεν ήταν απαραίτητο να την αντιμετωπίσει με αυτόν τον τρόπο, αρκούσε να συνοδεύσει το κίνημά της χωρίς απερισκεψία. Αντ ‘αυτού, το συνέλεξε μαζικά. Στόμια ραμμένα μετά τον αγώνα: Η Νάπολη στη δημοσιογραφική σιωπή.