Βίντεο | Αυτός ο στόχος του Luis Dodge έκανε το Πόρτο πρωταθλητές του Πορτογαλικού Super Cup

Βίντεο |  Αυτός ο στόχος του Luis Dodge έκανε το Πόρτο πρωταθλητές του Πορτογαλικού Super Cup

Το γκολ του Luis Dodge έδωσε στη Pento Benfica μια νίκη 2-0 (ευγενική προσφορά: DirectTV Sports) για να κερδίσει το Πορτογαλικό Super Cup 2020. Ο Luis Dodge σημείωσε γκολ για να νικήσει την Pento Benfica 2-0 / (Ευγενική προσφορά: DirectTV Sports) για να κερδίσει το Πορτογαλικό Σούπερ Κύπελλο 2020.

Το απόγευμα της Τετάρτης 23 Δεκεμβρίου, η FC Porto de Portugal κέρδισε το Super Cup Cantido de Oliveira είκοσι δύο φορές.

Το τουρνουά, το οποίο συνήθως περιλαμβάνει πρωταθλητές πορτογαλικού πρωταθλήματος και κυπέλλου, περιλαμβάνει διασημότητες. “Hey Classic”: Σύγκρουση μεταξύ των δύο πιο σημαντικών ποδοσφαιρικών συλλόγων σε αυτήν τη χώρα: Porto FC Porto και Benfica στη Λισαβόνα.

Ο τελικός, που έπαιξε σε έναν αγώνα στο Δημοτικό Στάδιο Aviro, περιελάμβανε τη συμμετοχή των κολομβιανών Matthews Uribe και Luis Dodge του blue club.

23 λεπτά μετά την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου, ένα παιχνίδι που απαιτεί έλεγχο από τον Διαιτητή Βίντεο (VAR) αναλύθηκε από τον κριτή του κεντρικού αγώνα και τελείωσε με ποινή μετά από φάουλ στη ζώνη του αγώνα. Ο Έλληνας τερματοφύλακας Οδυσσέας Βλαχοδήμος στο Πόρτο επιθετικός Ιράνι Μεχδή. Τάρεμι.

Οι διαιτητές του VAR ζήτησαν επανεξέταση του παιχνιδιού λόγω της πιθανής εσφαλμένης τοποθέτησης του ιρανού επιθετικού, αλλά επιβεβαίωσαν ότι ο αριθμός 9 του Πόρτο ήταν ενεργοποιημένος και, πριν από τον αγώνα, ο διαιτητής Hugo Miguel σφύριξε ποινή για την ομάδα «Dragago».

Ο μέσος Sergio Oliveira από τον 12ο γύρο έφτασε στο 1-0 25 λεπτά πριν από το πρώτο ημίχρονο.

a

Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με ένα ζευγάρι κίτρινες κάρτες και το δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε μετά από αρκετές αλλαγές για τα δύο κλαμπ, όπου οι ευκαιρίες για σκοράρισμα χωρίστηκαν. Ωστόσο, ο βασικός παίκτης στον τελικό άλλαξε από τον προπονητή Sergio Concepcion Το omb έδωσε πρόσβαση στον Κολομβιανό επιθετικό Luis Dodge στο 77ο λεπτό Αντί του επιθετικού Mehdi Taremi.

READ  Ποδόσφαιρο: Ο Montfermil θρηνεί τον Christopher Mabulu

Η πιθανότητα του παιχνιδιού να είναι ίση με την Benfica ήταν ανοιχτή μέχρι το τέλος, αλλά η παρουσία του Dodge στο γήπεδο τερμάτισε το παιχνίδι 13 λεπτά μετά την είσοδο στο γήπεδο.

Στη συνέχεια, τη στιγμή του τέρματος με τον οποίο ο επιθετικός Guajiro Καταδίκασε το τελικό 2-0 έως 90 λεπτά Αφού βοήθησε τον Jess Corona του Μεξικού με μια μπάλα που η Benfica έχασε στην άμυνα:

Ο Luis Diaz καταδίκασε τον τελικό 2-0, όπου ο Pento Benfica / (Ευγενική παραχώρηση: DirectTV Sports) κέρδισε τον πορτογαλικό τίτλο Super Champion.

Κατεβαίνοντας στην αριστερή πτέρυγα, το φρέσκο ​​και πρόσφατα υπογεγραμμένο Dodge Benfica κατάφερε να προκριθεί μεταξύ των αμυντικών και να τερματίσει το γκολ του αντιπάλου χωρίς γωνία. Ήταν διαισθητικός και μπήκε στον διαγωνισμό ως ο 22ος πρωταθλητής τίτλου στην ιστορία του Πόρτο.

Η μπλε λέσχη έχει κερδίσει έντεκα από τους 12 τελικούς που έχει παίξει η Πέντο εναντίον της Μπενφίκα. Πρόκειται για το 22ο Σούπερ Κύπελλο του συλλόγου, το οποίο έχει δει επίσης τους Radamel Falcao Garcia, Freddie Guaran, James Rodr-guez και Jackson Mart Rodnz.

Ως μέρος αυτού, έχει κερδίσει τον τρίτο τίτλο του με τον σύλλογο Dodge “Drago” από τότε που έγινε πρωταθλητής του Lucitano τον Ιούλιο του 2019, προερχόμενος από τον Junior de Barranquilla. Ο επιθετικός Guajero κέρδισε την Πρέμιερ Λιγκ και το Πορτογαλικό Κύπελλο 2020 εκείνο το έτος.

Βίντεο | Σε λιγότερο από δύο λεπτά, ο Μουριέλ σημείωσε δύο γκολ για να ισοφαρίσει την Ατλάντα εναντίον της Μπολόνια.

Ο Falcao Garcia εκπαιδεύεται με τους συμπαίκτες του στο Galatasaray

READ  Crotone Cagliari 0-2 Ζωντανή μετάδοση: Ο Joao Pedro διπλασιάστηκε από το πέναλτι