Η Ισπανία ισοπαλία με την Green για να προκριθεί στο Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022

Αθλημα

Η επιλογή γειτονικών χωρών απέτυχε να ξεπεράσει την ισότητα στο σκορ με την ελληνική ομάδα.

Ο αγώνας μεταξύ Ισπανίας και Ελλάδας, με τον Pedro Poro στον πάγκο, ήταν μια έκπληξη, συμπεριλαμβανομένου του Βλαχοδήμου του Ομίλου Β, ο οποίος κατέληξε με ισοπαλία 1-1.

a

Για τους Ισπανούς, οι οποίοι άρχισαν να σκοράρουν για 33 λεπτά, στους πρόποδες του Alvaro Morata, το παιχνίδι ξεκίνησε καλά με τη βοήθεια του Coke.

Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ego Martinez έδωσε στους Έλληνες ποινή. Ο Αναστάσιος Μπακασέτας άλλαξε και έφτασε στην ισοτιμία του δείκτη, ο οποίος κράτησε μέχρι το τελικό σφύριγμα.

Έτσι, η Σουηδία κλείνει την πρώτη παρτίδα αγώνων στον Όμιλο Β αφού νίκησε τη Γεωργία με 1-0.