Η Carol iders Wiedersky απολαμβάνει το εξωτερικό. Ο Πολ Πολάρτης ανταγωνίζεται το ποδόσφαιρο

Η Carol iders Wiedersky απολαμβάνει το εξωτερικό.  Ο Πολ Πολάρτης ανταγωνίζεται το ποδόσφαιρο

Η Carol Widersky ξεκίνησε υπέροχα τη νέα σεζόν του Greek League. Ο 23χρονος σκόραρε τέσσερα γκολ μετά από έξι γύρους (δεύτερος καλύτερος σκόρερ) παρά το γεγονός ότι πέρασε μόλις 265 λεπτά στο γήπεδο. Ο ΠΑΟΚ, πρώην παίκτης της Jagialonia Biastock, ξεκίνησε μόνο τρεις αγώνες στην πρώτη ομάδα της Θεσσαλονίκης και εμφανίστηκε ως υποκατάστατος στα υπόλοιπα. Η εκπληκτική εμφάνιση του Idersky αναγνωρίστηκε από τους τοπικούς διοργανωτές παιχνιδιών.

Δες το βίντεο
Gikiwich: Το Gumney παίρνει ένα τηλεφώνημα, όχι ένα παιχνίδι. Γιατί δεν πρέπει να το πάρω;

Υποφέρει με τον παγκόσμιο πρωταθλητή Greaseman. “Θα πάρει πολύ χρόνο. Πρέπει να φύγεις.”

Ο Ividarsky αγωνίζεται για τον τίτλο του ποδοσφαιριστή του Οκτωβρίου στο Greek League. Ο αντίπαλός του είναι ο Carlitos

Η δημοσκόπηση αναδείχθηκε ως ο καλύτερος ποδοσφαιριστής της χρονιάς στον ελληνικό πρωτάθλημα. Μπορείτε να ψηφίσετε Σε αυτο το μερος. Η ψηφοφορία απέχει λιγότερο από επτά ημέρες. Ο επίσημος λογαριασμός ΠΑΟΚ της Θεσσαλονίκης παρείχε πληροφορίες σχετικά με το δημοψήφισμα στα κοινωνικά μέσα. – Η Carol Widderski έχει ανακηρυχθεί ο Παίκτης του Μήνα στο Super League αυτόν τον μήνα. Ψηφίστε τον σε αυτήν την πύλη: vote.slgr.gr – ΠΑΟΚ Twitter.

Είναι ενδιαφέρον ότι ένας από τους αντιπάλους του Widersky για τον τίτλο του MVP του μήνα είναι αυτή τη στιγμή ο παίκτης του Παναθηναϊκού Carlitos Lopez και πρώην Wisca Krakow (σεζόν 2017/18) και η Legia Warzawa (Ιούλιος 2018 έως Σεπτέμβριος 2019). Ο Ισπανός έχει σημειώσει τέσσερα γκολ σε οκτώ αγώνες.

a

“Ο Ividarski θα μπορούσε να γίνει ένας από τους καλύτερους επιθετικούς στην Ευρώπη”

Στις αρχές Οκτωβρίου, οι iders έπαιξαν τεράστιο ρόλο στην ήττα του OFW Creta 3: 0. Ο πόλος εμφανίστηκε μόνο στο γήπεδο στο 81ο λεπτό και χρειάστηκε μόνο τρία λεπτά για να νικήσει τον τερματοφύλακα του αντιπάλου δύο φορές. Ο Πολωνός εκπρόσωπος της νεολαίας σημείωσε το πρώτο γκολ στο 89ο λεπτό μετά από ένα κόρνερ. Σε επιπλέον χρόνο Παιχνίδια Ο επιθετικός έθεσε το σκορ στο 3: 0 με ένα όμορφο μακρινό σουτ.

READ  Η Coritiba σηματοδοτεί τη νίκη του Προέδρου Rafinha με την ομάδα της Serie A.

– Οι Iders μπορεί να είναι ένας από τους καλύτερους απεργούς στην Ευρώπη. Κατά τη γνώμη μου, δεν πρέπει ποτέ να ξεχνάμε ότι ένας 23χρονος ποδοσφαιριστής χρειάζεται υπομονή. Πρέπει να δώσουμε χρόνο στην Carol για να δείξει τις πραγματικές της δυνατότητες – είπε η προπονητής της ομάδας Abel Ferreira μετά τον αγώνα.

Ο Jorge Brazakjek στον τελικό αγώνα των προκριματικών Euro 2020 Πολωνία - ΣλοβενίαΟι ακατανόητες αποφάσεις του Jerzy Brazak. Το προσωπικό αποδυναμώθηκε κατόπιν δικού τους αιτήματος

Ο 23χρονος επιθετικός εντάχθηκε στον ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης το 2019 και έχει ήδη γιορτάσει την πρώτη του σεζόν κερδίζοντας το Ελληνικό Πρωτάθλημα και το Εθνικό Κύπελλο. Μέχρι στιγμής, η Carol Evidersky έχει παίξει 65 αγώνες για τον ελληνικό σύλλογο, σημειώνοντας 24 γκολ και βοηθώντας τρία.

Επτά γύρους αργότερα, ο ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης είναι 3ος στο ελληνικό πρωτάθλημα με 15 πόντους και ο Αρίσου είναι ένας βαθμός πίσω από τη Θεσσαλονίκη και τον Ολυμπιακό Πιρς.