Η Gatti χτυπά τη Lecco, η Pro Patria γιορτάζει στο “Rigamonti-Ceppi”

Το La Pro Patria, στο τέλος ενός έντονου αλλά περιορισμένου ντέρμπι, Νίκη 1-0 στο “Rigamonte Sibi”, Renate παράκαμψη της αλληλογραφίας Η Lecco κατατάσσεται τέταρτη στην κατάταξη. Μετά από 25 λεπτά μεγάλης ταχύτητας, η ομάδα του Javorcic άφησε λίγο το πεντάλ αερίου, αλλά δεν πήρε ποτέ την ευκαιρία, επίσης ευχαριστώ Επιστροφή στο αμυντικό κέντρο Λομπαντόνι, Συγγραφέας του κυρίαρχου αγώνα εναντίον των αντιπάλων. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ισορροπία έσπασε, πολύ περισσότερο Από τα δεξιά στην πτήση του Gattie στα 85 λεπτά δίνοντας στους Τίγρεις τους τρεις βαθμούς. Την επόμενη Κυριακή ο αγώνας Pro θα είναι ένα άλλο ντέρμπι, πιο εντυπωσιακό, με την Novara να ελπίζει να αποδώσει όπως σήμερα για να στοχεύσει στην καλύτερη θέση στην προκριματική προοπτική.

Πρώτο μισό

Το παιχνίδι ξεκλειδώνεται από το Pro Patria, το οποίο ήδη τρομάζει τον οικοδεσπότη στο 3 ‘. Η ρίψη του Γκάτι στον Πάρκερ, ο οποίος προστατεύει τη μπάλα, βρίσκει στη συνέχεια την περικοπή του Μπριγκνόλι, ο οποίος μπαίνει στην περιοχή αλλά δεν χτυπά καλά στα δεξιά. Στο 8 ‘ο Mangni είναι αυτός που ξεκινά τον Iocolano του οποίου ο κακόβουλος σταυρός αποτρέπεται από φάουλ στο Pizzul. Αλλά ένα λεπτό αργότερα, είναι η σειρά του Kolaj, να κλωτσάει άσχημα με το αριστερό χέρι μετά από μια σειρά ντρίμπλα, και στο 13ο λεπτό του Pizzul, που προσπαθεί να χρησιμοποιήσει το αριστερό χέρι από έξω χωρίς να πλαισιώσει τον καθρέφτη. Ίδιο αποτέλεσμα για την κεφαλίδα της Λομβαρδόνης στο 17ο λεπτό χάρη στο τέλειο ελεύθερο λάκτισμα από τον Μπερτόνε. Είναι λεπτά της σχεδόν συνολικής κυριαρχίας των Λεοπάρδων, οι οποίοι συντρίβουν τους αντιπάλους τους στην περιοχή αναζητώντας το γκολ. Ένας στόχος που είναι σχεδόν 18, μετά από παρατεταμένη εργασία Ο Kolaj βρίσκει την μπάλα σε απόσταση αναπνοής από το τέρμα, ο Bissardo κάνει ένα θαύμα και σώζει την μπάλα με τη Loseleste. Ωστόσο, πρέπει να ειπωθεί ότι όταν επιτίθενται στους γηπεδούχους, το κάνουν με εξαιρετική τεχνική: στο 22 ‘ο Iocolano βρήκε ένα capujna που αποκρούστηκε από ένα χαμηλό πέρασμα για ένα κόρνερ (και για μικρό χρονικό διάστημα στο γκολ της Τίγρης) από τον Jati. Στα 25 λεπτά, ο Κολάζ βρίσκει ακόμα το κάτω μέρος από τα δεξιά, αλλά ο Μπισάρντο παρακάμπτει πάντα τον σταυρό του Άλμπανυ. Τότε ο ρυθμός και οι ενέργειες μειώνονται. Το παιχνίδι γίνεται πιο φυσικό και οι μονομαχίες στο κέντρο είναι οι μάστερ. Το blucelesti προσπάθησε αρκετές φορές με μακρύ ρίξιμο, χωρίς να μπορέσει να φτάσει σοβαρά στα μέρη του Greco, ενώ οι τίγρεις φάνηκαν να ταξιδεύουν εξοικονομώντας ενέργεια μετά την εξάντληση πόρων στο πρώτο μέρος του αγώνα. Στο 44ο λεπτό, το ανακριβές σουτ της Μαρότας από το κοντινό πλάνο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

READ  Ο Faginini και ο Beretini οδήγησαν την Ιταλία

Βλαστός

a

Η ανάκτηση είναι σίγουρα πιο περιορισμένη. Στο 8 ‘Lombardoni από το ελεύθερο λάκτισμα είναι κοντά στο μεγάλο γκολ, αλλά γενικά επικρατεί η ισορροπία, οι μικρές ομάδες και η αδυναμία διάσπασης των αμυντικών. Εν τω μεταξύ, η σκληρότητα της Lecco, η οποία στο αρχικό στάδιο κατάφερε να εξουδετερώσει όλες τις επιθετικές προσπάθειες του Pestucci, φαίνεται αδιάφορη και ανακριβής: παρά τις προσπάθειες που δεν άνοιξαν το παιχνίδι. Χάρη στην κόπωση και από τις δύο πλευρές, φάνηκε ότι ο αγώνας επανεμφανίστηκε στα τελευταία λεπτά. Το 34 ‘Iocolano μετά την πτώση του Serpentine στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής Carrione τον προειδοποιεί για απομίμηση. Μετά από δύο λεπτά, ο επαγγελματίας άρχισε να ξαναρχίζει μια χαρά και η μπάλα έφτασε στον Galle ο οποίος επιχείρησε ένα χαμηλό σταυρό από τα αριστερά που απορρίφθηκε. Με τη συνέχιση της δράσης ο Bertone κλωτσάει από έξω με τον Bisardo να κόβει στα μισά. Στο 39 ‘ο Lyko είναι ακόμα επικίνδυνος με το πέρασμα του Seljak που ο Emmauso δεν μπορεί να μετατραπεί σε εναέρια κτύπημα, μια κίνηση που τελειώνει με την κεφαλιά του Masini να αναχαιτίζεται από τον Greco. Ο επαγγελματίας με την τελευταία δύναμη βγαίνει μπροστά και βρίσκει τον στόχο: με 5 ‘από το τέλος, ο νεοεισερχόμενος Καστέλι κερδίζει ένα κόρνερ, το οποίο Ο Bertone το έχασε και ο Gatti το χτύπησε στο στόχο, συντονίζοντας πολύ καλά στην πρώτη θέση. Είναι ένας πολύ βαρύς στόχος και είναι ο πρώτος για τα Tiger Cannons. Λίγο αργότερα, ο Castelli είχε την ευκαιρία να κλείσει τον αγώνα, αφού ο πυροβολισμός του Νίκο μπλοκαρίστηκε από τον Galli, αλλά ο Pisardo κράτησε καλή φρουρά και αρνήθηκε το προηγούμενο γκολ του Villarreal. Η Lecco έχει δίκιο στην επίθεση, αλλά η σαφέστερη ευκαιρία για τους άντρες του D’Agostino έρχεται σε πλήρη ανάκαμψη, ένα ελεύθερο λάκτισμα από το Bolzoni που δεν πλαισιώνει καθόλου τον καθρέφτη. Για τα υπόλοιπα, το Pro ιδρώνει, καλύμματα και κερδίζει.

Liko – Pro Patria 0-1 (0-0)

Σημάδια: 40 ′ γάτες (PP).

Λίκο (4-3-3): Bisardo Seljak, Merli Sala, Cuz, Nanini (26 Capovere Street); Massini, Bolzoni, Marotta (Λεωφόρος Μαστρογιάννη 42 ‘); Mangni (11th Street 7 Azzi), Capujna (26 Emmausso Street), Iocolano. Διαθέσιμος: Porcellini, Bonado, Merzorati, Malgrate, Malinferno, Merli Sala, Boro, Nesta, Hydra. Mancino κοπάδια (ακατάλληλο dagostino).

PRO ΠΑΤΡΙΑ (3-5-2): Γκρέκο; Gatti, Lombardoni, Bouvilly; Colombo, Nico, Bertone, Brinioli (14 ′ Saint Galle), Petzel (45 σε Saboretti); Κολάζ (32 βαθμοί Castelli) Parker. Διαθέσιμος: Mangano, Compagnoni, Molinari, Cottarelli, Le Noci, Fietta, Spizzichino, Ferri και Vaghi. όλοι. Hall (Αποκλείστηκε ο Javorcic).

Διαιτητής: Francesco Carrioni από την Castellammare de Stabia (De Gicento and Basile. Fourth man: Virgil Trapani).

Γωνίες: 3 – 3. Ανάκτηση: 0 ′ + 5 Αμμωνίτης: Iocolano (L).

Σημ: Ηλιόλουστη και θυελλώδης μέρα. Τεχνητή παιδική χαρά. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε πίσω από κλειστές πόρτες.

εκτίμηση: Κόμο * 65; Pro Vercelli 61; Αλεξάνδρεια * 59; Pro Patria, Liko 56; Rinat * 55; Pontedera 49; Albinolev 47; Γιουβέντους U23 *** 46; Γκροσέτο 44; Περγολίτιδα * 43; Νοβάρα 42; Piacenza, Cariares * 40; Pro Sesto 39; Gianna Ermenyo 38; Όλμπια *** 37; Pistoiese *, Lucchese 26; Λιβόρνο 21.