Οι Benfica de Jesus, Pedrinho και Sebolinha αποχωρούν από το Champions League

Η πορτογαλική ομάδα έχασε 2-1 από τον ΠΑΟΚ από την Ελλάδα και πρέπει να αγωνιστεί στο Europa League

Χίρες EFE / EPA / AchillesΟ Pedrinho αντικαταστάθηκε για 20 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο

Ως αρχάριοι Pedrinho και Everton, η Benfica, με προπονητή τον George Jesus, έχασε 2-1 από τον ΠΑΟΚ την Τρίτη και απομακρύνθηκε από τον προκριματικό γύρο του Champions League στην Θεσσαλονίκη. Οι Έλληνες, που δεν έφτασαν στο ομαδικό στάδιο του διαγωνισμού, θα αντιμετωπίσουν τους Ρώσους του Κρασνοντάρ στο επόμενο στάδιο.

a

Η Μπενφίκα, που έχει ένα φιλόδοξο έργο για τη σεζόν 2020-2021, θα παίξει στο Europa League. Η ομάδα ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και τερμάτισε εννέα φορές, πάνω από δύο αντιπάλους. Η Έβερτον Σεμπολίνα δημιούργησε τουλάχιστον τέσσερις καλές πιθανότητες στο αριστερό παιχνίδι, αλλά δεν εκμεταλλεύτηκε την επίθεση.

Αφαιρέθηκε, ο Pedrinho αντικατέστησε το δεύτερο μισό 20 λεπτά αργότερα. Τα γκολ του ΠΑΟΚ ήρθαν στα τελικά στάδια, όταν οι Έλληνες ήταν πιο ευάλωτοι στην αντεπίθεση, με τον Άκπομ και τον Ζίβκοβιτς να μπορούν να ανοίξουν το σκορ από 2 έως 0. Απογοητευμένη, η πορτογαλική ομάδα δεν ταιριάζει με τον Ράφα Σίλβα στο 48ο λεπτό για να επιτύχει την κατάταξη.

* Με περιεχόμενο Estado‌

READ  Η Gretchen λέει ότι «πήρε το κούτσουρο» όταν συνάντησε τον τρέχοντα σύζυγό της και του έδωσε λεπτομέρειες γάμου στην επιδημία