Οι Muguruza και Pliskova προχώρησαν στο τρίτο σετ χωρίς προβλήματα

WTA Abu Dhabi 2021: Η Muguruza και η Pliskova έφτασαν στο τρίτο σετ χωρίς προβλήματα

Με τη νίκη της Βέρα Javonareva Με τον Amadain Γέλιο Η ημέρα του τουρνουά τελείωσε με τα σετ-3-6-4 σε δύο σετ WTA Του Αμπού Ντάμπι 2021 Η διοργάνωση των αγώνων του πρώτου γύρου της πρώτης ισοπαλίας έχει πολλά μεγάλα ονόματα στην πίστα του τένις στο γήπεδο αυτήν την Πέμπτη και δεν απογοητεύτηκαν. Για παράδειγμα, όλα ήταν εύκολο για τον Ισπανό νούμερο πέντε στους σπόρους Garbine Muguruja, Που ξεπέρασε την Χριστίνα σε δύο σετ με σκορ 26-4 Μλάντενοβιτς, Παραδέχεται δύο διαλείμματα στον αντίπαλο, αλλά αρπάζει τον Γάλλο σερβίρισμα πέντε φορές.

a

Η Καρολίνα τα πήγε πολύ καλά Πλίσκοβα, Αυτό απελευθερώνεται από τον πατριωτισμό Παπικά (Ο Έλληνας αντικαθιστά τη Σιρτέα μετά την ήττα) Βαθμός -2-2- 7-6 (4) σε δύο σετ και προβάδισε στον δεύτερο γύρο. Αμερικανός Πήγκουλα Δεν μπορεί να κάνει τίποτα εναντίον της Έλενα Σβιτολίνα: Το σέρβις δεν επέτρεψε ποτέ έναν αντίπαλο στον παγκόσμιο νούμερο πέντε και σταμάτησε χωρίς να κουνήσει πάρα πολύ στο -4-4-6-3. Ο τομέας της Coco Γκουφ Δυστυχώς για το Νορβηγικό Ulrik Μονόκλινο: -0-0 -1-1, ακόμη και ο Αμερικανός χρειάστηκε μια ώρα και δέκα λεπτά για να κερδίσει τον αγώνα. Στο Tamara πηγαίνουμε στο τρίτο σετ Ζιντάνσεκ Ε. Τζένιφερ Μπράντι: Οι Αμερικανοί κέρδισαν το πρώτο σετ 6-0, αλλά τότε υπάρχει το αντίθετο από τους Σλοβένους που προχώρησαν στον δεύτερο γύρο στους γύρους 3 και -4-4. Τέλος, ένα ντέρμπι μεταξύ των Βρετανών στο τρίτο σετ Γουότσον μι Πυκνό πυρ: Η πρώτη επιστροφή του αντιπάλου από 3-6 και τα επόμενα δύο κόμματα κέρδισαν 6-2 και 7-5.