Οι Young Greco και Cannafo είναι οι «πρωταθλητές» του σήμερα: Ο Yicata έχει έξι πόντους σε δύο αγώνες

Από τον William Vitaly

Επιτυχημένη επιστροφή της Licata, η οποία νίκησε τον Castrovillari 2-1 έναντι του “Dino Liotta” χάρη στα γκολ στην ανάκτηση του Greco και του Cannavò από το πέναλτι, το οποίο ανέστρεψε το αρχικό πλεονέκτημα του De Caro, σε έναν αγώνα έτοιμο προς το τελευταίο. Λεπτά συνεδρίας.

Κρακοβία και Φάβινο

Η ισορροπία είναι επικρατέστερη στην αρχή του αγώνα καθώς οι δύο ομάδες είναι κάπως επιφυλακτικές και προσεκτικές για να μην εκτεθούν στις επιθέσεις του αντιπάλου. Ο πρώτος που προσπάθησε να σπάσει τον πάγο ήταν ο Καταλανός με ένα ελεύθερο λάκτισμα από μια στενή γωνία που πέταξε πάνω από τη ράβδο.

Στο 33 33 ο Bonano την τοποθετεί στη μέση ενός ελεύθερου λάκματος για μια αριστερή γωνία στην περιοχή του De Carro, ο οποίος νίκησε τον Mosquilla και έβαλε τον Castrovelari μπροστά.

Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, υπάρχει μεγάλη ευκαιρία να διπλασιαστούν οι επισκέπτες με το συμπέρασμα του Ielo το οποίο, από μια αποκεντρωμένη τοποθεσία, είναι τυπωμένο στην εξωτερική θέση.

a

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Campanella προσπάθησε να αλλάξει το ρυθμό, και στο 60ο λεπτό, βρήκαν ισότιμους όρους ανταγωνισμού μετά από μια ξέφρενη δράση στην περιοχή, καθώς ο Canavo έστειλε τον Γκρέκο, ο οποίος πυροβόλησε πέρα ​​από το κενό δίχτυ.

Στα 68 ‘στο σταυρό για να φιλήσει τον Tripiedi Cannav και να κουνήσει μερικά βήματα, αλλά χαλάει δραματικά το δίχτυ από ένα πλεονέκτημα.

Ο εκτοξευτής του Γιάλομπλ επέστρεψε λίγο αργότερα, στο 74ο λεπτό, όταν προσγειώθηκε στην περιοχή, παίρνοντας ένα πέναλτι που γύρισε τον εαυτό του από τα 11 μέτρα, αποσπώντας το Παλέρμο.

READ  Ένα άλλο ρεκόρ για την Ternana: όλοι στο γήπεδο σε τουλάχιστον ένα παιχνίδι

Η τελική ανάβαση μιας πλευράς της Καλαβρίας που απέτυχε, ωστόσο, να δημιουργήσει περισσότερα προβλήματα στη Μοσχέλλα, χάρη στην ισχυρή άμυνα του Τζιαλόμπλ, για να προστατεύσει την τελική νίκη.

Μετά το μυστηριώδες πρώτο μέρος, ο Giallobl καταφέρνει να κερδίσει την υπερηφάνειά του αρπάζοντας τρία σημαντικά σημεία όσον αφορά τη βαθμολογία που διατηρούν την Licata στην πέμπτη θέση.

Στον επόμενο γύρο, υπάρχει μια άλλη εσωτερική πρόκληση κατά της Marina di Ragusa να συγκεντρωθούν τρεις συνεχόμενες τρεις νίκες.

Σχηματισμοί:

Licata (3-5-1-1): Muskela; Μαλτέζικα, Guarino, Cabello; Mazamoto, Greco, Sevillieri, τρίποδα, indelicato (από 40 ‘εύκολη) Καταλανό (από 80 ‘Brunetti); Canavo (από 84 ‘Di Luca). Κοπάδια Campanella.

Castrovillari: Παλέρμο. Miletus, de Caro, Cincograna; Capua (από 90 ‘Principi), Camilleri (από 64’ Di Battista), Pietrangeli, Ielo (από 92 ‘Anzillotta), M. Greco (από 81’ Ciriachi); Bonano (από 71 βαθμούς Corrado), Fernandez. Κοπάδια Francescini.

Κράτηση: Elo, Capello, Corrado, Fernandez, Canavo.