Ο Ρονάλντο έκανε ιστορία στους επτά αγώνες της Πορτογαλίας – νίκες για τη Γερμανία και την Ιταλία

ήταν φιλικόςΑυτό είναι σίγουρο. Αλλά ήταν περισσότερο σαν μια προπόνηση παρά ένα παιχνίδι. Επειδή στην προπόνηση, οι παίκτες του Φερνάντο Σάντος θα αισθάνονται περισσότερη πίεση. Κατά κάποιο τρόπο, το Πορτογαλία Σύρθηκε με αποτέλεσμα 7-0 ο Ανδόρα Στη Λισαβόνα.

Οι Ευρωπαίοι πρωταθλητές, που είχαν τον Robin Semedo από τον Ολυμπιακό στην αρχική σειρά (έπαιξε όλο το παιχνίδι), επιβεβαίωσαν … Καλημέρα, ο αγαπημένος τίτλος, αφού ηγήθηκε στο ένατο λεπτό με τον Pedro Neto, ενώ στο 28ο λεπτό ο Paulinho έδωσε στον “αέρα” δύο Η ομάδα του … μια σημαντική βραδιά και για τους δύο ποδοσφαιριστές που σημείωσαν τις πρώτες τους εμφανίσεις με το εθνόσημο τους.

Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, πήγε στο γήπεδο Κριστιάνο Ρονάλντο Στο 56ο λεπτό, έδωσε στον Renato Sanchez 3-0. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Paulinho έφτασε στο 4-0 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Οι προτάσεις για τους Ιβηρούς συνεχίστηκαν και σε 76 λεπτά ήταν η σειρά του Μπερνάρντο Σίλβα να σκοράρει.

Και από τη στιγμή που ήταν στο γρασίδι, ο CR7 σχεδόν ποτέ δεν έβαλε το όνομά του στο τραπέζι των σκόρερ. Στην πραγματικότητα, αυτός ο στόχος ήταν ιστορικός, καθώς ο αριθμός 746 ήταν εθνικός και συλλογικός, φτάνοντας Φέρενς Πούσκας σε ένα τέταρτη θέση Από μια λίστα Σκόρερ όλων των εποχών. Εν τω μεταξύ, ο Ρονάλντο έφτασε τα 102 γκολ με το εθνόσημο και έφτασε κοντά στο εθνικό ρεκόρ 109 γκολ που έθεσε ο Ιρανός Αλί Ντάι.

Στο 85 ‘σημείωσε το έκτο γκολ για την Πορτογαλία, επιτυγχάνοντας το σκορ 6-0. Στο 88ο λεπτό, ο Joao Felix ήρθε να “γράψει” το τελικό 7-0.

Νίκη κατά την πτώση του Βελγίου

READ  Τραμπ στο Μπάιντεν: Οι νομικές μάχες μόλις ξεκίνησαν

Αν και επέστρεψε νωρίς, το Βέλγιο Πέτυχε μια έκπληξη στο δεύτερο ημίχρονο και κέρδισε με σκορ 1-2 ο Ελβετία. Και «πάγωσε» τους Βέλγους φιλοξενούμενους στο 14ο λεπτό μόνο με ένα γκολ από τον Μοχάμεντ και κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα μέχρι τον τελικό του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, στο 50ο λεπτό, ο Batsugi τερμάτισε τον αγώνα για την ομάδα του Roberto Martinez. Μετά από 20 λεπτά, ο Ace Crystal Palace, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, οδήγησε την ανατροπή των “Red Devils”.

Με άλλα λόγια, η Γερμανία αξίζει περισσότερα

ο Γερμανία Ισχύει 1-0 Από Τσεχική Δημοκρατία Στη Λειψία, αν δεν ήταν λιγότερο σημαντικό, θα μπορούσε να είχε πετύχει περισσότερα από ένα γκολ. Οι “γροθιές” άνοιξαν γρήγορα το σκορ στο 13ο λεπτό με μια στενή πτώση από τον Walmsmed, μετά από ένα σταυρό από τον Max. Στο πρώτο ημίχρονο, είχαν τον έλεγχο και έχασαν πολλές πιθανότητες να διπλασιάσουν τους στόχους τους, και αυτό που το διακρίνει περισσότερο ήταν η απώλεια τεσσάρων προς τεσσάρων από την Amiri, η οποία έχασε από την Pavlinka στο 43ο λεπτό.

Στο δεύτερο μισό η εικόνα είναι «χαλασμένη». Οι δύο προπονητές έκαναν αρκετές αλλαγές, οι οποίες μείωσαν την ταχύτητα. Η πιο σημαντική στιγμή για τους Γερμανούς ήταν το ισχυρό σουτ του Neuhaus, ο οποίος κτύπησε το δοκάρι στο 77ο λεπτό και για τους Τσέχους να ηγηθούν της Ventra στο 82ο λεπτό, το οποίο ο Trapp είχε απωθήσει εντυπωσιακά. Έτσι, έμεινε 1-0 μέχρι το τρισδιάστατο σφύριγμα του διαιτητή.

Εύκολο ελαστικό για την Ιταλία

Επίδειξη δύναμης από ΙταλίαΑυτό έπεσε με σκορ 4-0 ο Εσθονία Στη Φλωρεντία. Στο πρώτο ημίχρονο, η “Squadra azura” φρόντισε να δείξει τη διάθεση, καθώς πήρε το προβάδισμα στο 14ο λεπτό με ένα εξαιρετικό γκολ από τον Grifo, ο οποίος σημείωσε το πρώτο του γκολ για την εθνική ομάδα, ενώ στο 28ο λεπτό, ο Bernardeschi σημείωσε το γκολ 2. 0. Στο δεύτερο ημίχρονο υποχώρησαν. Επιταχύνετε λίγο, αλλά αυτό δεν εμπόδισε τον Grifo να σκοράρει το δεύτερο προσωπικό του γκολ από το σημείο πέναλτι, που το έκανε 3-0. Από την «λευκή μπάλα» ήρθε το τέταρτο γκολ των Ιταλών, αυτή τη φορά σε 86 λεπτά με τον Ουρσολίνι που έφτασε στο 4-0.

READ  X Eduinspyroxy Gala: Βραβεία για καλύτερα εκπαιδευτικά έργα
a

Ένα στα μισά της Πολωνίας

ο Πολωνία Κέρδισε 2-0 ο Ουκρανία Στο Χορέζοφ. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μια μεγάλη ευκαιρία να προχωρήσουν στο 12ο λεπτό, αλλά ο Yarmolenko έχασε ένα πέναλτι. Λίγο πριν από το ημίχρονο, οι οικοδεσπότες άνοιξαν το σκορ με τον Pyatic, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την έξοδο των δύο χρωμάτων που είχε τοποθετηθεί εσφαλμένα, σχεδόν στη μέση και με τέλειο σημείο 35 μέτρων, έφτασε στο 1-0. Στο 63ο λεπτό, η γηπεδούχος ομάδα διπλασίασε τα γκολ με τον Monter, ο οποίος σκόραρε ένα λεπτό μετά την είσοδο στον αγώνα. Έμεινε 2-0 μέχρι το τέλος.

Η Δανία «καθαρίζει» σε ένα δευτερόλεπτο

ο Δανία Ισχύει 2-0 Από Σουηδία Στο Brondby, στο Scandinavian Night Derby,]. Οι Δανοί ήταν καλύτεροι για το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και το προβάδισμά τους στο 61ο λεπτό με τον Vid, ο οποίος μπήκε στον αγώνα νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο και σκόραρε από την επαφή. Στο 74ο λεπτό, μετά από μια ωραία συνεργασία, ο Μπαχ, μια άλλη αλλαγή για τον Κάσπερ Χολμαντ, σημείωσε το δεύτερο γκολ για την ομάδα του, για να σκοράρει στο τελικό 2-0, γιατί στο 78 ‘οι Σουηδοί στο στάδιο της περιόδου είχαν δύο δοκάρια.

Μια ιστορική νίκη για τη Φινλανδία και … μια καταστροφή για τη Γαλλία στο Παρίσι (Δείτε εδώ για λεπτομέρειες)

Μια άνετη κλήρωση για την Ολλανδία και την Ισπανία στο Άμστερνταμ.

Ολλανδία Και το Ισπανία Έμεινα μέσα 1-1 Βρείτε γκολ στην αρχή κάθε ημιχρόνου. Για να είμαστε ακριβείς, ο Sergio Canales άνοιξε το σκορ “Foria Rocha” στο 18ο λεπτό, μετά από ένα ωραίο πέρασμα από τον Alvaro Morata, ενώ η Ολλανδία μετέτρεψε μία από τις αντεπιθέσεις της σε γκολ στο 48ο λεπτό, τοποθετώντας τον Van de Beek. Unai Simon σε όλη την περιοχή. Στην πραγματικότητα, ήταν το δεύτερο συνεχές γκολ του United με τον The Greens, έχοντας επίσης σκοράρει εναντίον της Ιταλίας.

READ  Το WTTC προειδοποίησε ότι το Ηνωμένο Βασίλειο κινδυνεύει να «απομονωθεί ως επί το πλείστον» με περιορισμούς

Ωστόσο, το πραγματικά δροσερό γεγονός ήταν αυτός 176 δημοσιεύσεις Από Σέργιο Ράμος, Που πέρασε ως αλλαγή, πιάνοντας τον Gianluigi Buffon στη λίστα με τις περισσότερες εθνικές συμμετοχές στην ευρωπαϊκή περιοχή.