Ο Τζορτζ Ιησούς της Μπενφίκα χάνει στο Πακιστάν και αποχαιρετά το Champions League

Η Μπενφίκα, που ανήκε στον Τζορτζ Ιησού, απομακρύνθηκε από το Champions League. Η πορτογαλική ομάδα έχασε 2-1 από τον ΠΑΟΚ στο Στάδιο της Τόμπα εκτός έδρας την Τρίτη (15) σε έναν αγώνα που ισχύει για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League. Ο Γιάννολης και ο Αντρέα Ζίβκοβιτς σκόραραν για τους Έλληνες. Μετρητά σε Rafa Silva Accruals. Με πληροφορίες από Ουλ.

Οι Βραζιλιάνοι Everton Sebolinha και Pedrinho ξεκίνησαν για την Μπενφίκα. Το γκρουπ κλαμπ με επικεφαλής τον Τζωρτζ Ιησού αποχαιρέτησε τον ανταγωνισμό πριν από τη σκηνή. Η Μπενφίκα πηγαίνει τώρα στο ομαδικό στάδιο του Europa League. Ο ΠΑΟΚ θα παίξει στα Τσάμπιονς Πλέι-οφ εναντίον του Κρασνοντάρ της Ρωσίας για να αποφασίσει τη θέση τους στην ομάδα.

Ήττα της Μπενφίκα από τον Τζωρτζ Ιησού, τον ΠΑΟΚ και τον αποκλεισμό από το Τσάμπιονς Λιγκ – Φωτογραφία: Κωσταντίνος Τοκαλίδης / AFP

Σε αυτόν τον αγώνα, η Μπενφίκα ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και άγγιξε επίσης τη θέση. Στο 29ο λεπτό, η Πίζυ πήρε ένα ελεύθερο λάκτισμα και σφράγισε τη θέση του ΠΑΟΚ. Λίγο αργότερα, ο Pedrinho, ο οποίος είχε δει τον Zhivkovikovic εκ των προτέρων, χτύπησε από απόσταση, αλλά ο τερματοφύλακας της ελληνικής ομάδας κατάφερε να σπάσει. Ο ΠΑΟΚ βελτιώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο.

a

Από την άλλη πλευρά, στο 11ο λεπτό, ο Έβερτον είχε την καλύτερη ευκαιρία στην ανταπόκριση της Μπενφίκα που άνοιξε τον Pedrinho. Ο Zvikoik υπερασπίστηκε.

Λίγο αργότερα, ο στόχος χάθηκε. Στην ηλικία των 17, ο Giannaulis έπαιξε για την Akpom στα αριστερά και επέστρεψε στη μικρή περιοχή για να σκοράρει. Ο αμυντικός της Benfica Vertonghen έπιασε επίσης την μπάλα.

READ  Ο μαθητής ταξιδεύει με ποδήλατο από τη Σκωτία στην Ελλάδα για να ελέγξει την οικογένεια κατά το κλείδωμα

Οι παίκτες Pac γιορτάζουν γκολ- Εικόνα: REUTERS / Αλέξανδρος Αβραμίδης

Ακολουθώντας το γκολ του ΠΑΟΚ, ο Τζωρτζ Ιησούς απομάκρυνε τον Πεδρίνο από το γήπεδο, αλλά δεν ήταν χρήσιμο. Η ελληνική ομάδα αύξησε το πλεονέκτημα στο 29ο λεπτό. Η γηπεδούχος ομάδα αντεπιτέθηκε, με τον Αντρέα Ζίβκοβιτς να τραβά στη μέση και ο Βλακόδημος να χτυπήσει στην αριστερή γωνία.

Από το 2 στο 0 στο σκορ, η Μπενφίκα επιτέθηκε ξανά μετά από ένα καλό παιχνίδι από τον Έβερτον, αλλά ο τερματοφύλακας του Γκρίμαλντο ΠΑΟΚ σταμάτησε στην άμυνα. Η πορτογαλική ομάδα προσέφερε ακόμη μείωση των προσθηκών με τον Rafa Silva. Ωστόσο, υπάρχει περισσότερος χρόνος για να σχεδιάσετε το παιχνίδι και να το πάρετε υπερωρίες. Το τέλος του παιχνιδιού και η εκστρατεία του Τζωρτζ Ιησού στο Champions League.