Ο Χασέμ Μαστούρ σημείωσε το πρώτο του επαγγελματικό γκολ για τον Κάρπη στην τρίτη κατηγορία

Ο Χασέμ Μαστούρ σημείωσε το πρώτο του γκολ ως επαγγελματίας στον αγώνα της ομάδας Β της Σέριε Α μεταξύ Σανπέντζι και Κάρπη. Το 2015, η ομάδα Reggio Emilia που γεννήθηκε το 1998 θεωρήθηκε ένας από τους πιο υποσχόμενους παίκτες και είναι πιθανό και ένα από αυτά τα ταλέντα που θα έπρεπε να είχε λάβει τη διεθνή σκηνή τα επόμενα χρόνια και αντί για την καριέρα του Ιταλού-Μαρόκου παίκτη που μεγάλωσε στο Μιλάνο δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες Η έναρξη.

Από τη Μάλαγα στην Ισπανία έως το Zwolle στις Κάτω Χώρες, από τη Λαμία στην Ελλάδα έως τη Ρεγκίνα στη Serie C και σε αυτό το πρώτο μέρος της Serie B, το πρώην ταλέντο της νεολαίας του Rossoneri συγκέντρωσε τη μια αποτυχία μετά την άλλη, αναγκάζοντάς τον να παρατηρήσει περισσότερα εκτός της προβολής όσο έκανε σε Πεδίο. Στις 14 Ιανουαρίου, χωρίς να βρει χώρο στην πλευρά της Καλαβρίας, ο Mastour μετακόμισε στην Carpi στην τρίτη κατηγορία για να προσπαθήσει να ξαναρχίσει την ποδοσφαιρική του καριέρα για δέκατη φορά. Και σήμερα, στην ηλικία των 22 και μισού, η πρώτη του αληθινή προσωπική ικανοποίηση έφτασε στο γήπεδο με τον πρώτο στόχο ως επαγγελματίας.

a

Σίγουρα κανείς δεν περίμενε το 2015 ότι για να δει το πρώτο του γκολ μεταξύ των μεγάλων, έπρεπε να περιμένει μέχρι το 2021 και πάνω απ ‘όλα αυτό θα συνέβαινε στην τρίτη κατηγορία στο San Benedetto del Tronto. Αλλά ήταν έτσι: στο 10ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου του αγώνα μεταξύ Sanpeneditis και Carpi, ο Μαστούρ υπέγραψε το πλεονέκτημα των φιλοξενούμενων που τερμάτισε μια γρήγορη επανεκκίνηση των Emilians και πολύτιμη βοήθεια από τον συμπαίκτη του. Δυστυχώς για αυτόν και τη νέα του ομάδα, ο στόχος δεν ήταν χρήσιμος καθώς η γηπεδούχος ομάδα κέρδισε τον αγώνα 5-1.

READ  Η αλληλεγγύη, από το Vivo Hotel Institute, είναι τροφή για οικογένειες που έχουν ανάγκη