Ο Setebello κερδίζει και πετά στο Superfinal –

Το υδάτινο πόλο προσπαθεί σιγά-σιγά να ξεχάσει το 2020 που το άφησε όπως κάθε άλλο ομαδικό άθλημα. Ο τελικός του Παγκοσμίου Κυπέλλου για τρίτη θέση πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 10 Ιανουαρίου 2021 για τρίτη θέση μεταξύ Ισπανίας και Ιταλίας. Ο Setebello κέρδισε εύκολα με χαρακτήρα και σαφήνεια Στην πρώτη και δεύτερη θέση είναι η Ελλάδα και το Μαυροβούνιο που νίκησαν τους Ιταλούς.

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα: Τι συνέβη στον αγώνα Ιταλίας-Ισπανίας;

Ο Setebello έθεσε το κεφάλι του στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα και τερμάτισε τρίτος πίσω από την Ισπανία στον τελικό αφού έχασε στους ημιτελικούς από το Μαυροβούνιο. Τα τρίδυμα του The Great πρώην Echenik, ο οποίος κέρδισε μια νέα νίκη στο Παγκόσμιο Κύπελλο ενάμιση χρόνο από τους τελικούς του Παγκόσμιου Πρωταθλητή στους Παγκόσμιους Πρωταθλητές με δύο λεπτά μαγείας από το τέλος, είδε τον Azzurri να κερδίζει τον τέταρτο παγκόσμιο τίτλο του. 10-5. Η άμυνα εναντίον του κόσμου και της ευρωπαϊκής επιλαχούσας είναι υπέροχη, δίνοντας την ευκαιρία να σκοράρει τρία γκολ στο υψηλότερο επίπεδο σε έντεκα αγώνες.

a

Τι είπε η Sandro Campagna;

Ο προπονητής του Statebello Sandro Campagna έκανε τη δήλωση στο τέλος του νικητήριου αγώνα με την Ισπανία. Ο Campagna είπε: «Ο αγώνας του Σαββάτου ήταν κάτω από το επίπεδο μας και μετά το δεύτερο ημίχρονο, προσπάθησα να δώσω στα αγόρια κουράγιο. Στο τρίτο ημίχρονο είδαμε το παιχνίδι μας και κερδίσαμε με δύο γκολ. Ο Έχενικ τον έσωσε μετά από δύο σοβαρά φάουλ και στον τελικό βρήκε μια εξαιρετική λύση από έξω. Προκριματική Η ευκαιρία να παίξετε έξι μεγάλα παιχνίδια πριν από τους Ολυμπιακούς Αγώνες είναι κατάλληλη. Η καλοκαιρινή προετοιμασία όσον αφορά τα παιχνίδια είναι επίσης μια πολύ απαιτητική απαιτητική προώθηση για εμάς Δείχνει πώς του άρεσε η διπλή απάντηση.

READ  Επευφημίες στο ποδόσφαιρο: οι πιο παθιασμένες καμπύλες

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα: Πότε θα είναι ο Σούπερ Τελικός;

Ο τελικός του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος θα διεξαχθεί στην Τιφλίδα από τις 2 Ιουνίου έως τις 2 Ιουλίου 2021. Η Ελλάδα έχει ήδη προκριθεί στο Μαυροβούνιο για 12-v (Ivovich και Fountulis hat-trick). Επομένως, οι δύο ομάδες θα αγωνιστούν μαζί με τον Setebello της Ιταλίας. Θα πρέπει να περιμένουμε και να δούμε ποιος θα κερδίσει στο τέλος, το μόνο που έχει σημασία είναι ότι η Water Polo ενθουσιάστηκε και συμμετείχε.

Διαβάστε περισσότερα: Ο Magnini επιστρέφει για προσόντα και προκρίνεται