Πινγκ πονγκ. Ο παίκτης Kane TTC, Wang Yang προκρίθηκε στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο

Ο ηγέτης της Κάεν Γουάνγκ Γιανγκ κέρδισε το εισιτήριό του για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο. Αρχεία

Θα υπάρχει τουλάχιστον ένας αθλητής με άδεια χρήσης σε ένα κλαμπ Καέν (Καλβάδος) Στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο από τις 23 Ιουλίου έως τις 8 Αυγούστου 2021.

a

Τέσσερις νίκες στη σειρά

Ο αρχηγός του Caen TTC, Wang Yang ήταν ήδη σε καλή θέση ελπίζοντας να αγωνιστεί στον μεγάλο διεθνή αθλητικό διαγωνισμό, χάρη στο 34Η Κατάταξη στην παγκόσμια κατάταξη. Ωστόσο, ο σλοβάκος παίκτης πινγκ-πονγκ Κινέζικης καταγωγής ήταν ωστόσο πρόθυμος να συμμετάσχει στον διοργανωτή TQO στο Ντόχα, Κατάρ).

Ο Wang Yang έφτασε χωρίς προπόνηση αφού απολύθηκε για ένα μήνα μετά την επιστροφή του στην Κίνα και σημείωσε τέσσερις συνεχόμενες νίκες στον τελικό εναντίον ενός άλλου αμυντικού, του Παναγιώτη Jeonis της Ελλάδας (4-2).

Ο Στόγιανοφ στο προσχέδιο

Από την πλευρά του, ο άλλος παίκτης Kane TTC στη Ντόχα, ο Nyagul Stoyanov, δεν έχει ακόμη περιμένει να μάθει τη μοίρα του.

Μετά από ένα καλό τρέξιμο, ο Ιταλός έχασε στο ημιτελικό του τραπεζιού του, Δευτέρα 15 Μαρτίου 2021. Μεταφέρθηκε στο τραπέζι “KO” που αποτελείται από 9 παίκτες και μόνο ο νικητής θα λάβει το πολύτιμο σουσάμι.

Ο Στόγιανοφ αντιμετωπίζει τον Βέλγο Florent Lambet την Τρίτη 16 Μαρτίου 2021 στον προημιτελικό.