ATP Cup: Η Ιταλία και η Ρωσία παίζουν πολλά και εγγυώνται θέσεις στους ημιτελικούς

Κύπελλο ATP Αυτή την Τρίτη βράδυ (2), αυτήν την Τετάρτη το πρωί (3) είναι ο χώρος για τους μεγάλους αγώνες. Επιπλέον, το τουρνουά γνώρισε τους δύο πρώτους ημιτελικούς: Ιταλία μι Ρωσία, Κέρδισε τους αγώνες τους με καλές επιδόσεις και επιβεβαίωσε τις θέσεις τους στο επόμενο στάδιο.

Σε έναν έγκυρο αγώνα για τον Όμιλο Γ, η Ιταλία νίκησε τη Γαλλία με 2-1 με κυριαρχία σε μόνους. Ο Fabio νίκησε εύκολα τον Benoit Pierre 6-1 και 7-6 σε 2 σετ (2).

Σε μια σύγκρουση μεταξύ των κύριων χαρακτήρων κάθε ομάδας, ο Gael Monfils, ο οποίος οδήγησε τον Ιταλό Matteo Beretti στο πρώτο σετ 4-1, κέρδισε τους Γάλλους, αλλά πέθανε, με ήττα 6-4 και 6-2.

Στα διπλά, επιβεβαιώθηκαν οι επιβεβαιώσεις των Nicholas Mahut και Edward Roger-Vaseline (FRA). Νίκησαν τον Simon Bolelli και τον Andrea Vavasori (ITA) σε straight set (6-3 και 6-4). Ωστόσο, το αποτέλεσμα δεν άλλαξε την επιτυχία και την κατάταξη της Ιταλίας. Η Γαλλία και η Αυστρία θα αποκλειστούν.

Sirte + : Ο Montero μετατρέπεται σε μάχη τριών σετ για να προχωρήσει στον 16ο γύρο και να αντιμετωπίσει τον νεαρό Alkaraj

Στον Όμιλο Δ, οι Ρώσοι παίκτες του τένις κυριάρχησαν επίσης στον αγώνα εναντίον της Ιαπωνίας.

Σε έναν ήσυχο αγώνα, ο Ρούμπλεφ νίκησε τον Γιοσίχιτο Νισιόκα 2 σετ, 0, 6-1, 6-3 σε 1h04 του παιχνιδιού. Ο Μεντβέντεφ δεν είχε επίσης προβλήματα, νικώντας τον Κιν Νισικόρι 6-2, 6-4 στις 1:15 μ.μ.

Το ιαπωνικό ντουέτο Bem McLachlan και Yoshihito Nishioka, που έχουν ήδη εισέλθει στο διωγμένο δικαστήριο, αναζητούν μια ηρωική νίκη επί των Ρώσων Evgeny Danskoy και Aslan Karatsev. Το σκορ ήταν 4-6, 6-3 και 12-10.

READ  Ο Όμιλος Zurubebas εγκαινιάζει το έργο "Apartment Readings"

Sirte + : Οι Βραζιλιάνοι διπλοί παίκτες κάνουν το ντεμπούτο τους με νίκη στα τουρνουά της Μελβούρνης

Χωρίς να μπείτε στο γήπεδο στο δεύτερο γύρο, ο πρωταγωνιστής του Ομίλου Β είναι η Ισπανία. Αυτό συμβαίνει επειδή η ομάδα είναι πολύ κοντά στην κατάταξη αφού η Αυστραλία νίκησε την Ελλάδα 2-1.

a

Η κατάσταση της ομάδας έχει ως εξής: Για να προχωρήσουν στους ημιτελικούς, οι Έλληνες πρέπει να νικήσουν τους Ισπανούς 3 έως 0. Αυτό το σκορ μόνο δίνει στην Ελλάδα μια θέση. Η διαφορά 2-1 δεν είναι αρκετή. Στην περίπτωση των Αυστραλών, τα έθνη έχουν ισορροπία νίκης σε αγώνες (2 νίκες και 4 ήττες) και εκτός από την ήττα σε άμεση σύγκρουση εναντίον της Ισπανίας, δεν μπορούν να αποτρέψουν την εξάλειψη οτιδήποτε άλλο.

Παρά την ήττα της Ελλάδας, η Αυστραλία θα αποκλειστεί από το ATP Cup. Φωτογραφία: Αναπαραγωγή

Ο John Millman (AUS), ο οποίος επέστρεψε στη δράση την Τετάρτη, νίκησε τον Michael Pervolarkis (GRE) 0-2 (6-2, 6-3) σε 2 σετ.

Ως αποτέλεσμα, ο Alex de Minour ήταν υπεύθυνος για τη διατήρηση της Αυστραλίας ζωντανή στο ATP Cup, σημειώνοντας πόντους εναντίον του Stefanos Tsitsipas, αλλά έχασε 2 σετ από τους Έλληνες (6-3 και 7-5). Για να παραμείνει στον ανταγωνισμό, η Αυστραλία θα πρέπει να νικήσει την Ελλάδα 3-0 και ελπίζω ότι οι Ισπανοί κάνουν λάθη στον τελικό γύρο.

Ο Τζον Πιρς και ο Λουκά Σαβίλ κέρδισαν το δεύτερο πόντο της Αυστραλίας, συγκρούοντας με τους Έλληνες Στέφανο Τσιτσιπά και Μιχαήλ Περβολαράκη 2 σετ 1 (6-3, 4-6 και 10-5).

Θυμηθείτε τον πρώτο γύρο του ATP Cup

Στον Όμιλο Α, η Γερμανία νίκησε τον Καναδά 2-1.

READ  Οι τουρίστες που είναι απελπισμένοι να πάνε στην Ευρώπη κάνουν κρατήσεις στο σκοτάδι

Στο πρώτο παιχνίδι, ο John-Leonard Struff (GER) νίκησε τον Milos Rounik (CAN) σε δύο σετ μπάνιου. 7-6 (4) και 7-6 (2) σκορ. Στο δεύτερο αγώνα, ο Alexander Zverev έπαιξε ένα μεγάλο παιχνίδι εκείνη την ημέρα με τον Denis Shapovalov. Καλό για τους Γερμανούς που νίκησαν τον Καναδό αντίπαλο 6-7 (5), 6-3 και 7-6 (4) σε 2h55.

Επίσης με τον αποκλεισμό, το καναδικό ντουέτο νίκησε το γερμανικό ντουέτο που σχηματίστηκε από τους Steven Dees και Peter Polanski Kevin Kravitz και John-Leonard Struff 7-6 (4), 6-7 (6) και 10-3.