UEFA Champions League: Το Pro Recco ενισχύει 14, ο Ολυμπιακός παραδίδεται

8 ECHENIQUE Gonzalo Oscar PRO Recco CC ORTIGIA (λευκό καπέλο) εναντίον PRO RECCO (μπλε καπάκι) LEN Champions League Ostia 12/15/2020 Polo Natatorio Freccia Rossa Ostia, Ιταλία ITA Φωτογραφία © G. Scala / Deepbluemedia / Inside

ο Pro Ricoh Εξορκισμός από το “μαύρο τέρας” ΟλυμπιακόςΣτην Ostia, την τέταρτη ημέρα του Champions League, το Biancoselesti νίκησε τους Έλληνες 8-14, επιτυγχάνοντας μια εξαιρετική απόδοση.

Όσον αφορά την πρόκληση εναντίον του Βλάχου, ο κύριος Χερνάντεζ δεν ανέκαμψε τον Φιγκάρι, αλλά βρήκε τον Αϊκάρντι στο ευρωπαϊκό του ντεμπούτο της σεζόν, περιτριγυρισμένο από δύο μέτρα από τον Αμερικανό Χάλλοκ.

Ήταν ακριβώς το κέντρο της Savona που άνοιξε το παιχνίδι μετά από σχεδόν πέντε λεπτά παιχνιδιού: Ο Νο.11 εκμεταλλεύεται το τρίτο πλεονέκτημα υπέρ του και με ένα σουτ πέντε μέτρων, σε κεντρική θέση, χλευάζει τον Zerdevas. Ο Έλληνας τερματοφύλακας κράτησε την ομάδα του με τη βοήθεια των μαρκαδόρων, ενώ στην άλλη πλευρά του γηπέδου, η άμυνα του Pro Recco ήταν τέλεια αφήνοντας λίγο ή τίποτα για το μπροστινό μέρος, κλείνοντας το πρώτο ημίχρονο 0-1.

Διπλό στήριγμα του Biancocelesti μετά από 95 δευτερόλεπτα στο δεύτερο τρίμηνο “Με θέα στον Luongo”, από την 5η θέση, με τον Σκουμπάκη στο πιλοτήριο. Η υπεροχή που ωφελεί επίσης τον Ολυμπιακό στην επόμενη κίνηση χάρη στην μπάλα του Daube. Τα αγόρια του Hernandez προσπαθούν να ξεφύγουν με έναν πύραυλο Figlioli από αστρονομική απόσταση και ένα διαγώνιο de Fulvio (1-4) που συλλαμβάνεται από τον ιχνηλάτη της Echenique για να σκίσει το γήπεδο. Ο Irving με τον επιπλέον άντρα και ο νικητής του Αργυρόπουλου, στη μέση, φέρνει τους Έλληνες πίσω σε απόσταση (3-4). Ωστόσο, η Αθηνά δεν ασχολείται με τον Νότιο Μάντιτς, ο οποίος τρυπάει τον Ζερντίβα στη σύντομη θέση και οδηγεί τις ομάδες να αλλάξουν γήπεδο σε 3-5.

READ  Είναι η Λέτσε Γκιλορόσι ... Μακεδονία. Η Ζότα Νικολόφ στοχεύει τον Ευρωπαίο ιστορικό
a

Τα πρώτα τρία λεπτά της τρίτης φοράς του Pro Recco είναι καταπληκτικά: ο Velotto σημείωσε δύο γκολ, πρώτο με ένα σουτ 4ης θέσης να γλιστράει κάτω από τη γραμμή και μετά με ένα κενό λάκτισμα από το πέρασμα της Aicardi. Το PJAK είναι τείχος και απορρίπτει την ποινή των Γένεντον. Όποιος κάνει λάθος πληρώνει το τίμημα: Το προβάδισμα της Echenique με ένα ρίξιμο στο νερό αξίζει 3-8. Τα ελληνικά φαντάσματα υλοποιούνται μόνο στα μέσα του τριμήνου κατά τη διάρκεια των δυόμισι λεπτών των μαύρων επιτυχιών του Ολυμπιακού με τρεις ανελκυστήρες και σουτ από τον Αργυρόπουλο (2) και τον Ντάουμπε. Το Pro Recco δεν σπάει, αναδημιουργεί το νήμα του αγώνα και με τους Mandic excels, ο Luongo κλείνει από τη θέση 5 φορά στις 6-10.

Είναι το σωστό ξύπνημα που το Pro Recco διατηρεί ακόμη και στην αρχή του τελευταίου ημιχρόνου: Ο Ντι Φούλβιο μετά από ένα λεπτό και δέκα δευτερόλεπτα και ο Λουόνγκο (6-12), με ένα αόρατο γκολ από το κανονικό του πλακίδιο, έκλεισε αποτελεσματικά τον αγώνα στα πέντε λεπτά της τάξης. Ο Preciotti και ο Filoto (τα τρία γκολ του συν το Longo) προσθέτουν στο βάρος της παθητικής μπάλας. Τα γκολ του Kapotsis και του Daube στον τελικό, που νίκησαν τον Negri, ο οποίος ανέλαβε την Bijac, ισχύουν μόνο για τα στατιστικά στοιχεία και αποδεικνύουν το σκορ στο τελικό 8-14.

Με αυτά τα τρία σημεία, η Pro Recco παραμένει σε πλήρη σημεία με τον Jug Dubrovnik: σήμερα, στις 8:15 μ.μ. στο Sky Sport Arena, η πρόκληση με τους Κροάτες που κλείνει τον πρώτο γύρο.

READ  Ποδόσφαιρο - Ο Karim Benzema δικάζεται τον Οκτώβριο στην υπόθεση "σεξουαλικού σεξ"